Kai žiniasklaida varžoma, atsigauna tinklaraščiai

Kai perskaičiau, kad „Snoras“ įsigys „Lietuvos rytą“ nei labai nusistebėjau, nei nuliūdau. Iš dalies net paprasčiau bus suvokti, kodėl laikraštyje neįmanoma rasti neigiamų straipsnių apie įmonę (šiuo atveju banką). Nereiks galvoti, su kuo sutaria, o ko nemėgsta leidėjas. Žodžiu, viskas taip, kaip buvo, tik paprasčiau.

Žinoma, yra ir kita šio įvykio pusė. Jei nebus galima pasitikėti žiniasklaida, reiks ieškoti alternatyvų. Taigi įžiūriu šiokią tokią naudą tinklaraščiams. Nors per login’ą ir buvo girdėti kalbų, kad tai – miręs reikalas…

Visų pirma, daugiau neskaidrumų – penas, rašantiems apie žiniasklaidą. Būtų naivu tikėtis, kad žmonės, dirbantys „Lietuvos ryte“, patys papasakos apie tai, kokie neigiami dalykai vyksta, susidėjus su „Snoru“. Tačiau yra žmonių, kurie sugeba viską pastebėti iš šalies. Tikiuosi, kad tie žmonės bus tinklaraštininkai:).

Antras pliusas. Norintys nuomonių įvairovės, jos ims ieškoti internete. Neįsivaizduoju kokia dalis interneto vartotojų skaito tinklaraščius, bet tikiu, kad ta dalis gali dar šiek tiek išaugti. Per paieškos sistemas lengva rasti tinklaraščius, todėl net ir nežinantys, kas tai yra – turėtų susidomėti naujienų vertinimu.

Naivus požiūris? Gal būt. Tačiau dėl oro ar per daug laisvalaikio ėmiau žiūrėti šiek tiek optimistiškiau į įvykius. Tikiuosi, praeis…:)

5 komentarai

  1. O ką pasakytum apie tai, kad tokia savininkystė (bankui priklausys žiniasklaidos priemonė) pažeidžia įstatymą?
    P.S. Pozityvumas yra geras dalykas, Druski:)

  2. Lietuvoj įstatymai yra, tiesiog kai kuriems išrinktiesiems juos labai lengva apeiti.
    Ir aš nepasakyčiau, kad tai naivu – būtent tas skaidrumas privers ieškoti alternatyvų. O tinklaraščiai yra puiki alternatyva, nes tiek subjektyvumas tiek objektyvumas juose susipina.

  3. Inga, pikta, kai nesilaikoma įstatymų, bet ir vėl taip bus. Tiesa, reiks pasidomėt, kokiu būdu apeis šį kartą…

  4. Atgalinis pranešimas: Blogorama #623

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>