Kodėl nepilnamečiai nebus apsaugoti?

Žiniasklaidoje ir tinklaraščiuose radau nemažai nuomonių apie nepilnamečių apsaugos įstatymą. Dauguma jų sutampa su maniške – kvailas įstatymas.

Tačiau apmąsčiau, kodėl niekas nepasikeis televizijoje ir internete, o su neigiama informacija bus kovojama kaip su vėjo malūnais.

Internetas. Ar reikia dar ką nors pridėti? Suveskite bet kokius žodžius Google ir rasite porno svetainę. Jokie įspėjimai nepilnamečių nuo to neapsaugos. Baudų visiems tinklapiams neuždėsite, o ir neužblokuosite. Čia turbūt nelabai yra dėl ko ginčytis.

Televizija. Turint omenyje tradicinę televiziją, įstatymas gal ir veiktų. Tačiau iki kažkokių metų visuose namuose jau turėtų būti skaitmeninė televizija. Čia jau šis tas įdomesnio. Kai vartotojų padaugėja, paprastai ir paslaugos atpinga. Tagi atsiranda spragų, kuriomis galima naudotis. Turiu omenyje, galimybę „nusikelti“ norimą laidą į jums tinkamą laiką. „Simpsonai“ po 11 vakaro? Spaudžiam mygtuką ir žiūrim 3 valandą dienos.

Manau, kad šis įstatymas suteiks galimybę užsidirbti skaitmeninės televizijos transliuotojams, o Seimą vėl paliks kvailių vietoje.

Žinoma, nelabai nusimanau skaitmeninės televizijos technologijose, todėl gal iš skaitytojų galėčiau sužinoti, ar šiuo metu yra koduojami po 11 valandos rodomi filmai, kad jų nebūtų įmanoma nukelti į ankstesnį laiką? Arba dar kokie specifiniai techniniai dalykai, kurie sumala mano teoriją?

4 komentarai

  1. iki kazkokiu metu namuose turetu but skaitmenine tv? jei pamenu iki 2012. t.y. iki tu metu nebus transliuojama analogine tv is tv bokstu, t.y. antzemine tv. bus transliuojama antzemine skaitmenine tv – kitais zodziais tariant is esmes tokia pati tv kaip ir iki tol tik skaitmenine, t.y. kas trasnliuoajma realiu laiku ta ir ziuri, jokiu galimybiu kazka pasirinkti, nei laiko, nei kazkokiu kitokiu „video on demand“. Na turetu but galimybe pasirinkti audio kalba, subtitru kalba ir panasiai. Kalbant apie kitus tiekeju – kabelinių ir kitų tiekėju skaitmenizavimas neliečia, jei jie nori tai daro savo iniciatyva, na ir aišku turi daugiau galimybiu pasiūlyt tavo aprašomus dalykus. Šiuo metu realiai tai gali siūlyti/siūlo TEO GalaTV ir (dėl šito nesu 100% tikras) Skynet TV. Bet ir tai dėl daugybės suvaržymų iš teisines pusės tas vyksta ir dar ilgai vyks itin vangiai.

    1. Ok, kaip ir suprantu viską. Ir, atrodo, teorija sumalta, tačiau video nuoma egzistuoja skaitmeninėje televizijoje. Bent jau „Gala“. Nežinau iš kur įsikaliau tą „video-on-demand“, bet galėčiau prisiekti, kad tokia paslauga bus galima, nors šaltinio peteikt dabar negalėčiau.

  2. Atgalinis pranešimas: Blogorama #637
  3. na skaitmeninė TV jau dabar leidžia naudotis tokiais privalumais kaip time shifting :) tik tam reikia tinkamos techninės/programinės įrangos. užkuoduoti kas būtų galima žiūrėti tik live režimu, nelabai įmanoma, dėl to yra net keletas nepasitenkinimų iš TV kanalų, kad žmonės įsirašo laidą, o po to žiūri praleisdami reklamas :)

Komentavimo galimybė išjungta.