Krizės dugną pramušėm ar atsitrenkėm?

Šiandien Delfi.lt paskelbė, kad krizė jau pasiekė baisiausią tašką.

Šiaip ekonomika man niekada nebuvo stiprioji pusė, o nuo skaičių greit įsiskausta galvą. Tačiau dantis sukandęs bandau perprasti šiuos mokslus.

Deja, nematau kritimo sustojimo. Pirmiausia todėl, kad nuo kitų metų bus padidinta elektros kaina. Jei neklystu, 40 procentų tiems, kurie suvartoja daugiau negu 12 tūkst. kWh per metus.

Mano supratimu, ekonomikos tai nekelia, nes išleidžiama suma pragyvenimui ir kitoms rekmėms mažėja. Taigi kavinės, pramogų centrai ir kitos ne pirmo būtinumo įstaigos galės ir toliau jausti mažesnį pelną.

Jau nekalbu apie algų mažinimus ir panašiai.

Tačiau suprantu, kodėl reikia teigti, kad situacija gerėja. Ne, ne todėl, kad A. Kubilius atrodytų kaip išgelbėtojas. Tiesiog tol, kol atliekamus pinigus (jei tokių atsiranda) kišime į kojinę, ekonomika tikrai negerės. Kitaip sakant, reikia užliūliuoti visuomenę, kad ši ir toliau būtų vartotojiška, jos dėka imtų gerėti situaciją.

Visgi, kaip dažnai girdžiu, krizė juk tik mūsų galvose.

6 komentarai

  1. Viskas su tavo logika OK – tik ne statinėje mes gyvename, o didžiuliame pasaulyje, kur Lietuviai nesudaro nė 0.1%.

  2. Ir susitvarkyk savo blogą – parašyta, kad e-mail’as neviešinamas, o pagal gravatar’o paveiksliuką aišku kas aš toks :)

  3. Geriausia tame straipsnyje Kubiliaus frazė „nuleisti“ apie 3 mlrd. litų „europinių“. Taip, pinigus neleido, bet jie ekonomikoje jokios pridėtinės vertės taip ir nesukūrė. Taip sakant, pinigus pravalgėme. Kažkuriuo metu tapome sotesni, bet artėja 2012 metai, kada ES pinigai baigsis. O tada ir prasidės tikroji krizė (mano nuomonė).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>