Lietuvių komentatoriai stebina pasaulį

Šiandien Žurnalistikos institute vyko susitikimas su Stephenu Pritchardu, dirbančiu „The Observer“, taip pat Tarptautinės Naujienų ombudsmenų organizacijos pirmininku.

Linksmas vyrukas ir protingas. Paskaita nenuėjo veltui: buvo galima pasisemti žinių arba bent jau pasiklausyti, kaip gerai yra kitur…

Nesiimsiu pasakoti apie viską, bet norėčiau paminėti labiausiai įsiminusį momentą.

Kai vienas kolega paklausė, ar Britanijoje portalai ir laikraščiai turi problemų dėl komentatorių – žurnalistas nustebo. Teko jam paaiškinti, kad pas mus būna ir po kelis šimtus ar tūkstančius komentarų, visiškai nesusijusių su straipsniu. Būtumėt jūs matę, kaip nuoširdžiai žmogus išsižiojo:)

Žinoma, iškart puolė aiškinti, kad pas juos sistema komentaruose yra „pranešti apie netinkamą komentarą“. Na, pas mus taip pat tokia yra. Kas iš to? Visi komentarai tinkami, bet ne į temą.

Jau rašyta ir perrašyta apie įvairius komentatorių tipus, todėl nesinori vėl apie tai kalbėti. Juolab, kad ir šį kartą prieita išvada, jog tokie bereikšmių komentarų kiekiai egzistuoja dėl anonimiškumo. Tačiau smagu pamatyti nustebusią žmogaus miną, kai pasakai nedidelės šalies komentarų mastus.

6 komentarai

  1. Nejaugi Lietuva tokia išskirtinė šiuo atžvilgiu? Kažkodėl abejoju, nors neturiu kuom paremti savo abejonių apart logikos :-)

  2. Žinoma, negalima vienareikšmiškai teigti, kad Delfis nurungia bet kokį užsienio portalą. Pavyzdžiui, šiandien Washington post tinklapyje, po straipsniu apie Obamą buvo labai daug komentarų. Panašiai kaip po Delfio skaitomiausiais.
    Bet palyginkime, kiek skaitytojų turi Delfis ir kiek Washington post. Tada pažiūrėkit, kiek procentaliai gaunama komentuojančiųjų:)

  3. Jaunos demokratijos išdava. Kiekvienam atrodo (vis dar), kad jo balsas svarbus ir svarbiausia girdimas. Iš čia ir tų balsų marios. Nieko, praeis. Jau dabar mažai kas į rinkimus vaikšto, su laiku mažai kas ir komentuos. Tiesiog nebematys tame prasmės. O kol kas šildomi klaidingos minties, kad esame visi be galo svarbūs, štampuojam savo unikalios („unikalios“) išminties išnašas komentarų pavidalu visur kur tik galima tuos komentarus išstūmus palikti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>