Lietuviui žodis iš ž – keiksmažodis?

Der spiegel šmeižtą girdėjau. Nurijau kartėlį, bet susilaikiau nuo komentarų. Tačiau, radęs pranešimą, kad talpinamos vadinamųjų žydšaudžių pavardės – nebeištvėriau.

Taigi Lietuvoje skatinamas antisemitizmas. Tikrai. Sutinku su tuo šimtu procentų. Jis skatinamas beveik kasdien, kai tik randi žydų tautybės žmonių priekaištus mums. Pavyzdžiui, pats visad buvau nusistatęs prieš bet kokią diskriminaciją, rasinę/tautinę neapykantą. Net pranešimą skaičiau apie Kretingos žydų žudynes, tegdamas, kad tai nepateisinama, o po to spaudžiau ranką Emanueliui Zingeriui. Tačiau jei taip ir toliau viskas klostysis Lietuvoje – tapsiu antisemitu.

Atrodo, kad bandoma lietuvių kantrybė. Reikalaujant turto, smeižiant, vadinant visą tautą žydšaudžiais. Ir staiga prisimenu Kretingos žydų kapines. Gaila, kad neturiu fotografijų, bet vaizdas ten apgailėtinas. Kadangi teritorija ne miesto centre – nė vienas žydų tautybės asmuo nereiškia pretenzijų. Taigi ir palikti jų protėvių kaulai ilsėtis bet kaip… Visur šiukšlės, antkapiai išvirtę, žolė užžėlusi. O štai kas jų Vilnaus centre – prisimena. Keista. Gal nežino ar tiesiog nepatogu žinoti?

Norėčiau pamatyti dviejų tautų dialogą. Ne buvusios aukos, tapusios medžiotoja, priekaištus buvusiam skriaudikui, o normalų, konstruktyvų pokalbį. Deja, kol kas dengiamasi aukos vaidmeniu. Ir dengiamasi sėkmingai. Bet koks prieštaravimas – genocido palaikymas. Bet koks nuomonės reiškimas – antisemitizmas.

Rabinas gali fotografui trenkti ir pabėgti į Izraelį. Na, o mes niekur nepabėgsim. Negalim. Galim tik nudelbti akis ir sakyti: „aš kaltas, labai kaltas…“

P.S. Įdomu, ar būsiu apkaltintas antisemitizmu, o gal cenzūra Lietuvoje dar nėra visiškai įsigalėjusi?

1 komentaras

  1. Didelė problema ir yra tai, kad tie kaltinimai labai vienpusiai ir kalti tik lietuviai. Nesvarbu, kad kartu su žydais koncentracijos stovyklose kalėjo dar daugumos Europos valstybių piliečiai. Jau nekalbu apie KGB kraugerius, tokius kaip Dušanskis, kurio nusikaltimų Izraelis nepripažino, nebaudė (Iš Wikipedios: 1989 m. apsigyveno Izraelyje. Dėl nusikalstamos veiklos Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra 1996 m. jam iškėlė baudžiamąją bylą, [2] bet Izraelis atsisakė jį išduoti.)

    Mano kuklia nuomone, reakcionistinės žydų organizacijos privalo nuolat kurstyt holokausto lauželį pilant į jį alyvą, kaip kitaip jie pateisintų savo egzitenciją ir finansavimą, ir nukreiptų dėmesį nuo tokių pat baisių veiksmų palestiniečių teritorijose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>