Paaugliai – namie, galima atsipūsti

Konservatorė Vida Marija Čigriejienė siūlo įvesti komendanto valandą. Žinome, ne visiems, o tik tiems, kurie šešiolikos ir jaunesni.

Įstatymo projekte viskas skamba štai šitaip:

Tėvai (tėvas/ motina) ar kiti teisėti vaiko atstovai privalo lydėti vaiką iki 16 metų viešose vietose nuo rugsėjo 1 dienos iki gegužės 31 dienos – nuo 23 iki 6 valandos, o nuo birželio 1 dienos iki rugpjūčio 31 dienos – nuo 24 iki 6 valandos.

Imčiau ploti, dėl tokio pasiūlymo, bet…

Gal nepilnamečių girtavimas dėl komendanto valandos sumažės. Gal ir muštynių nebebus tiek daug. GAL.

Tačiau kyla kita dilema. Kas tuos nepilnamečius sugaudys? Policija? Šiaip tai mūsų pareigūnams siūloma eiti nemokamų atostogų. Be to, jie nebeišgali sugauti rimtų nusikaltėlių, ką jau bekalbėti apie vaikų varinėjimą iš visokių parkelių, skverelių ir panašiai.

Žodžiu, įstatymas lyg ir geras, bet neveiks. Bent tol, kol mūsų teisėsauga bus skylėta.

1 komentaras

  1. tikrai idomu bus pamatyti sio ist efektyvumo statistika, jei zinoma tokia bus atlikta. tikrai abejoju ar kas pasikeis, o jei ir bus pakitimu, tai tikrai ne del sios ist pataisos. vel gi einant lengviausiu keliu LT Seimas bando spresti (tiksliau – rodo, kad sprendzia) visuomenes problemas. tai, kad nustatysi valandas kiek nepilnametis gali buti lauke, nieko nepakeis. jie prisigeria, susimusa ar dar kokiu nesamoniu prisidaro ir dienos metu ar vakare. o jei labai nores, tai bus tose viesose vietose ir kiaura nakti. kaip rasei, kas juos sukontroliuos? manau, kad gal jau pats laikas pradeti rimtus ir tikrus dalykus: ugdyti „seimos kultura“, aukleti ne tik vaikus, bet ir tevus…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>