Ribojam žodžio laisvę?

Delfi. lt skelbia, kad prigauta valstybinės lietuvių kalbos komisijos skyriaus vedėja.

Štai vienas tos moters komentarų:

Jei kažkoks pramoginės laidos vedėjas gali ne tik pats įsitrinti į Seimą, bet atsivesti įkandin dar keliolika klounų ir mergšių, kurių žodynas – padugnių žargonas ir keliasdešimt lietuviškų žodžių, vadinasi, mums visiems galas. Kas, mano gentainiai, jums patinka? Uspaskichas ir Šedžius. Kodėl? Todėl, kad visi jūs esate nevykėliai ir svajojate apie tokį pat stebuklingą praturtėjimą, koks aplankė Šedžių („pirmą milijoną susikroviau iš sagų”) ir Uspaskicho („buvau suvirintojas”). Vargas tau, Lietuva..

Mano menku supratimu, negalima už tokius komentarus nei peikti, nei dar kaip nors kabinėtis prie žmogaus, nesvarbu kokias pareigas jis užima.

Stiprokai išsakyta nuomonė, tikrai epitetų nevengta, tačiau neįžiūriu nieko, ko tikrai negalima skelbti. Keiksmų neradau. Galime tik pasiginčyti dėl išgalvotų faktų.

Kai kuriuose tekstuose tinklaraščiuose (pavyzdžiui, pas Buržujų), rastume stipresnių žodelių ir daug vulgaresnių epitetų. Tai kaip vertinti tokios komentatorės paviešinimą ir planus bausti? Žodžio laisvės ribojimu?

PAPILDYMAS. Sukūriau diskusiją ir FB puslapyje.

6 komentarai

  1. tai už ką ją baust nori už nuomonės išsakymą? Gi gerai pakomentavo, protingai, be klaidų… na gal šiek šiek per riebiai, bet kad visi tokie būtų komentatoriai.

  2. Reikia iš pražių sulaukti konkretaus kaltinimo suformulavimo – tada bus galima jį nagrinėti. Kol kas niekas jokių kaltinimų niekam nepateikė.

    Nerimą nebent kelia pats faktas, jog panašūs komentarai kažkieno sekami, o jų autoriai ieškomi.

    Dauguma privačių darbdavių draudžia savo darbuotojams naudoti įmonės kompiuterius asmeninėms reikmėms – ir tokią teisę jie turi. Tikėtina, jog valstybinės įstaigos irgi turi panašias taisykles – jei taip, tokios taisyklės buvo akivaizdžiai pažeistos.

  3. valstybinės turi tokias taisykles tikrai, jos gal net griežtesnės, nei privačiose, bet valstybinėse gi viskas ir lieka tik popieriuje :) kaip mane nustebino senam darbe, kai adminas eidavo instaliuoti skype, visokius video kodekus bendradarbiams…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>