Trys jauno žmogaus blogybės

Yra keletas dalykų, mano nuomone, žlugdančių žmonių pasitikėjimą savimi. O kartais per daug tą pasitikėjimą skatinančių. Pasitikėjimas statistika, savo pasiekimų lyginimas su kitų ir bandymas kopijuoti kitų karjeros kelią.

Pabandysiu paaiškinti, kodėl taip manau.

Pasitikėjimas statistika. Dažnai išgirstu tokį teiginį, kad daugiausia pasiekia tie studentai, kurių pasiekimai universitete buvo vidutiniai. Negrėsė kritimas iš universiteto, bet ir stipendija nekvepėjo. Nors tokios statistikos nesu matęs, visai tikiu, kad taip gali būti.

Tačiau ši statistika man sukelia juoką, nes ja manipuliuoja tie, kurie tarsi nori pasityčioti iš tų, kuriems universitete sekasi. Taip pat dėl to atsiranda per didelis susireikšminimas. Atrodo, kad septynetas tau garantuos geresnes sąlygas gyvenime negu devynetas. Kvailai skamba, kai pasiklausai iš šalies. Deja, kai kurie tuo nuoširdžiai tiki. Ar bent jau apsimeta.

Savo ir kitų pasiekimų lyginimas. Turiu omenyje ne sveiką konkurenciją. Ši net labai naudinga. Tačiau žmonės, kurie ima vertinti savo gyvenimą pagal tai, ką jų amžiaus jau buvo nuveikęs turtingiausias pasaulio žmogus, didžiulės įmonės vadovas ir panašiai – žlugdo viltis.

Mano supratimu, kiekviena karta turi skirtingas sąlygas ir nereikia galvoti, kad tik baigęs universitetą, akcijų biržoje turi uždirbti pirmąjį milijoną. Kiekvienam laikotarpiui galioja kiek kitokie dėsniai.

Karjeros kopijavimas. Na, išsirinksiu aš dabar kokį nors sėkmingą žurnalistą ir imsiu kopijuotį jo gyvenimo kelią. Išmoksiu būtent tokias kalbas, kokias mokėjo jis, įsidarbinsiu tik tuose leidiniuose, kuriuose dirbo jis. Ar tai padės? Vargu.

Skamba taip kvailai, bet šis mano teiginys nėra iš piršto laužtas. Kartais išgirstu tokių minčių, kad štai – jis darė taip ir anaip, todėl ir man reikia taip daryti.

Manau, kad tai, kas tinka vienam – visiškai netinka kitam.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>