Urugvajaus valdžia prekiaus „žole“

Urugvajaus valdžia nusprendė prekiauti marihuana. Šiuo siūlymu tikimąsi atimti iš nusikalstamų grupuočių dalį pelno.

Niekada iki galo nesupratau posakio „ugnį gesink ugnimi“. Dabar, atrodo, pradedu suvokti jo esmę. Sąlyginai nedidelės valstybės valdžia nusprendė, kad vietoj to, jog aukotų pinigus kovai su narkotikų vartojimu ir jų platintojais, tiesiog taps monopoliu, kuris vienintelis gali pardavinėti žolę.

Žinoma, Pietų Amerika, turi nemažai skaudžios patirties, kovojant su narkotikų karteliais. Kai kuriose šalyse gaujos atvirai žudo policininkus ir kitaip kovoja su valdžios institucijomis. Krūvą pinigų gaunantys narkobosai gali sau leisti ir ginkluotę ir samdinių būrius. Taigi, nereiktų stebėtis, kad Urugvajaus valdžia nusprendė prekiauti žole.

Gauti pinigai ne tik turėtų atimti dalį pelno iš augančio narkotikų verslo šalyje, bet ir susilpninti narkotikų dilerių galią. Taip pat, žinoma, papildyti biudžetą.

Šalyje nėra draudžiama turėti marihuanos savoms reikmėms, todėl šis valdžios sprendimas neturėtų būti toks šokiruojantis. Man jis, beje, atrodo netgi labai logiškas. Juolab, kitos P.Amerikos šalys taip ir nepasistūmėjo kovoje su karteliais.

Jeigu Urugvajaus parlamentas patvirtins šį siūlymą, gal išvysime realų ir veiksmingą būda, kovojant su narkobosais?

3 komentarai

  1. Tikiuosi tai taps geru pavyzdžiu, kad būtent legalizavimas yra pats efektyviausias būdas kovoti su nusikalstamumu, kuris dėl tų narkotikų ir atsiranda. Legalizavus taip pat galima pradėti kalbėti apie atsakingą vartojimą ir pagalbą nesusitvarkantiems.

  2. Kai narkotikai yra nelegalūs žmonės vartoja bile ką. Ne vienas mano draugas yra apsinuodijęs neaišku kokiu nelegaliu brudu (kiek suprantu marichuana su kokiais tai chemikalais sumaišyta).

    Legalizavus narkotikus, bent kokybės kontrolės galima būtų tikėtis kažkokios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>