Vilniaus viešojo transporto ypatumai: šunims – ne!

Autobusuose vairuotojai, pasirodo, gali taisykles nustatinėti kokias tik nori, neatsižvelgdami į tai, ką patvirtina savivaldybės taryba. Visai kaip šiandien padarė man.

O istorija juokinga. Pastaruosius keletą mėnesių, savo šunėkę, kai reikia sukarti didesnį atstumą, vežu viešuoju transportu. Ypač dabar, kai išdykėlei padarė kojos operaciją ir per daug fizinio aktyvumo jai negalima. Šunėkė ne milžinė, tad problemų niekad nekildavo. O kadangi gyvūnas mano mielas, tai neretai ir aplinkiniai keleiviai imdavo kutinėti augintinį.

Šiandien gi, įlipęs į 7 maršruto autobusą buvau nemaloniai nustebintas. Įlipau su šunimi po pažastimi, pramušiau prakeiktą bilietėlį augintiniui (pats turiu tą neva modernų – elektroninį). Galvojau, važiuosiu, kaip visada, šunį prie savęs laikydamas, ir ramu. Bet ne. Nukeliavau tik vieną stotelę, nes autobuso vairuotojas, sustabdęs savo transporto priemonę stotelėje priešais Akropolį, nusprendė man paaiškinti važiavimo taisykles. Atėjo į autobuso galą ir prasidėjo toks pokalbis:

Vairuotojas: Ponas, su šunimi važiuoti negalima autobusu.
Aš: Nuo kada negalima?
V: O nuo kada buvo galima? Niekada negalima.
A: Taigi visą laiką važinėdavau, pramušęs bilietą. Nei kontrolė nieko nesakė.
V: Negalima su šunimi važiuoti, aš jums sakau. Draudžiama.

Pasimečiau, ištikrųjų. Pamaniau, kad velnias, gal tikrai taisyklės pasikeitė ir išlipau. Bet taisyklės štai ką sako:

33. Keleivis, pažymėjęs papildomą (visos kainos) vienkartinį bilietą ir turėdamas dokumentus, kuriuose nurodomos skiepų žymos, turi teisę važiuoti autobusu/troleibusu su šunimi be taros. Šuo turi būti su antsnukiu, laikomas už ne ilgesnio kaip 0,5 m pavadėlio ir neturi užimti sėdimos vietos. Aklojo šuo vedlys vežamas nemokamai.

Mano kaltė: antsnukis buvo kišenėje, o ne ant snukio. Šuo – rankose. Bet vairuotojui šie niuansai nelabai rūpėjo. Taisyklės, pasak jo, neleidžia vežti šuns, ir viskas.

Neapsisprendžiau dar, skambinsiu pirmadienį į Vilniaus autobusų parką aiškintis ir peikti vairuotojo, ar ne. Kalbėjo mandagiai, nors ir netiesą. Turbūt visgi skambinsiu, kad įsimintų taisykles. Nes aš autobuso numerį įsiminiau.

Batas nuotraukoje tam, kad lengviau būtų suprasti šuns dydį.

Be to, šunėkė prašo jūsų balsuoti už jos šeimininką Login apdovanojimuose

8 komentarai

 1. Čia tik tik Vilniaus viešojo transporto apsileidimas, ne kitaip. Pavyzdžiui, teko keliauti Budapešto metro – tai viskas labai paprasta – trys lipdukai ką galima daryti ir trys lipudukai su ženklais ko negalima daryti. Jeigu tokiame pergrūstame transporte kaip daugiatūkstantinio miesto metro galima vežti šunį, tai Vilniuje tai turėtų būti kaipo normalus reiškinys.
  Aš taip pat každada buvau „nukentėjęs“ nuo tokio vairuotojo, kai paprašė išlipti su šunimi reformatų stotelėje, nors šuo buvo kelių mėnesių ir kėlė tipo triukšmą trūlikė. Bullshitas. Tikrai skambink ir drąskyk akis, nes tik taip kažkas LT pasikeis.
  Čia tik šuo, o kaip tos situacijos kaip b**į dėję veža žmones suspaudę tarp durų arba tiesiog senyvo amžiaus žmones „tarkuoja“ tomis durimis.

 2. Manau, kad turėtum skambinti, įmonės valdžia privalo priminti savo vairuotojams taisyklės, jeigu jie jų nežino.
  Jeigu tu paskambinsi tai gali išgelbėti daugybės kitų žmonių nuotaikas, nes kol iš viršaus nenuleis tol vairuotojai savivaliaus.
  Kitas sprendimas visuomet su savimi vežiotis atsispausdintas taisykles…

 3. Skambyk arba parašyk, jie duoda įspėjimą tokiems vairuotojams. Jei įspėjimas ne pirmas, nurėžia priedus ar kitaip per galvą duoda.

  Žiūrint iš kitos pusės, buvo be antsnukio, o tai jau taisyklių nesilaikymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>